Érdekel a roncsbúvárkodás? Akkor a búvár készségek mellet a roncsok történetéből is érdemes jól felkészülnöd.
Nem árt tudnod, hogy tudd mit fogsz megmerülni, és mi annak a roncsnak a története, hogyan süllyedt el, miket érdemes megnézni rajta, és milyen veszélyeket rejt az ottani roncsmerülés, búvárkodás.
Új roncsbúvár cikksorozatunk ehhez szeretne egy kis segítséget adni.
Ha a vörös-tenger északi részén búvárkodsz,
akkor a Thistlegormot ne hagyd ki!
Angliában 1940-ben épült kereskedelmi teherhajóként. A II. Világháborúban már hadianyag utánpótlást szállított főként Afrika északi részére.
Ezt a szövetséges utánpótlást szállító teherhajót 1941 Október 6-án egy hazafele tartó német repülőgép süllyesztette el.
1950-es években Cousteau fedezte fel. Hatalmas méretei mellett, a Thistlegorm a fedélzetén található tehergépkocsik, motorbiciklik, vasúti kocsik, mozdonyok, gumicsizmák és lőszerek miatt a mai napig nagyon közkedvelt merülőhely.
Aki búvárkodott már rajta, újra és újra visszavágyik, hogy ismét megmerülhesse, megnézhesse a vörös-tenger egyik leglátványosabb roncsát.
Könnyű roncs, hisz kis mélységben helyezkedik el így akár kezdő búvárként is könnyen merülhető. A tapasztaltabb búvárok pedig egyszerűen megközelíthetik a belső részeket is, hiszen a rakodó nyílásokon akár egy egész csapat le tud egyszerre merülni, és a belső részeken több csoport is elfér.
Az egyetlen hátránya talán az, hogy legtöbb merüléskor csak erős áramlásban kötél mentén tudnak a búvárok lemenni a roncshoz, hiszen a roncs a nyílt tengeren fekszik.
Tipp:
Ha teheted mindenképp minimum 3 merülésre állj meg ennél a roncsnál, hiszen még 2 merülés is kevés ahhoz hogy teljesen bejárd.
Érdekel élőben is?
Akkor tarts velünk egy északi roncs szafarin ahol a színes korallzátonyok mellett az egyik legfontosabb merülési célpont a Thistlegorm roncs lesz.