Emlékszel arra a filmre, amikor James Bond búvárruhában partot ér, leveszi a szárazruhát és alatta ott az öltöny? Nos, kémkedni nem tanítunk meg, de szárazruhában merülni igen!
Legyél a búvárok James Bond-ja – merülj Te is szárazruhában!
Szárazruhás búvártanfolyam!
Szárazruhát bárki vehet, sőt legtöbb helyen merülhetsz is benne, senki nem kérdezi hogy tudsz-e. Ezek után felmerülhet a kérdés, hogy akkor minek hozzá búvártanfolyam?!
A szárazruhás búvártanfolyam lényege hogy biztonságosan tudd kezelni ezt a különleges búvárruhát. A szárazruhás búvártanfolyamon megtanulod az összes vészeljárást és azt, hogy hogyan kell búvárkodni és lebegni benne. Arról is szó lesz, hogy hogyan tartsad karban, illetve hogyan vigyázz szárazruhádra.
Mire jó a szárazruha?
A szárazruha előnyei többek között, hogy hidegebb vizekben és mélyebbre is merülhetsz, mert melegítő-szerű aláöltözetet is viselhetsz alatta. Nem megy bele a víz, merülés után csak leveszed és már ülhetsz is az asztalhoz a merülési naplódat töltögetni. Az öltözésre szánt idő lecsökken, sokkal kényelmesebb benne merülni, mint a nedves (neoprén) ruhában. Nem véletlen, hogy James Bond is ezt választotta!
Ha tavasszal, vagy ősszel mész búvárkodni például az Adriára, ha a felszínen esik az eső, vagy fúj a szél, ha mélyebbre mennél vagy hidegebb vizekbe, muszáj megismerkedned a szárazruhás merüléssel.
Sőt ha téged a technikai búvárkodás (roncs, barlangi, mélymerülés) érdekel akkor sem érdemes kihagyni ezt a tanfolyamot, hiszen a szárazruha lesz a második felhajtó térfogatod, és a szárazruha az egyetlen olyan búvárviselet ami a nyomás növekedése alatt sem veszít a hőtartó képességéből.
A Titán szárazruhás búvártanfolyam, a biztonság mindenek felett!
A szárazruhához, mivel máshogy viselkedik, mint a neoprén, külön tanfolyamot kell elvégezned. Erre azért van különösen nagy szükség, mert a ruha külön emelőtérfogatként viselkedik a víz alatt, hisz egy inflátor tömlő segítségével levegőt lehet bele juttatni. Nagy bajba kerülhet az a búvár, aki nem tudja megfelelően kezelni a ruháját. Ha nem tudod a szárazruhát kezelni, akkor nem tudsz kontrolláltan lebegni sem, túl gyorsan emelkedhetsz vagy süllyedhetsz vele. Egy búvárnak nem kell magyarázni, miért veszélyes ez. Sajnos a boltok és bázisok nem kérnek külön igazolványt, ha szárazruhában szeretnél merülni, így te döntheted el, hogy kockáztatod-e az életed, vagy megtanulod, hogyan védd ki a problémákat.
Titán Búvár Szárazruhás Búvároktatás
Miért jó tehát Neked, ha elvégzed a szárazruhás búvártanfolyamot?
- Nem fogsz fázni a víz alatt egy mélyebb merülés alkalmával, de akkor se, ha jég alá vagy barlangban szeretnél merülni.
- Kényelem felsőfokon! – Míg a többiek “szenvednek” a neoprén ruhával, fáznak, dideregnek az átöltözés közben, addig te kényelmesen előkészülsz és akár az utolsó percekig aláöltözőben melegedhetsz. Merülés után pedig csak annyi a dolgod, hogy a fejedet szárazra töröld.
- Akár 365 Nap merülhetsz!
Az év bármely szakaszában merülhetsz, hisz nem befolyásolja az időjárás a merüléseidet. Még télen sem kell a trópusokra utaznod egy merülésért. - Gyönyörű merülések várnak Rád!
Azok a helyek, amiket a hideg víz miatt eddig nem kockáztattál meg, most tárt kapukkal várnak téged. Merülhetsz a csodálatos Ausztriai Grüner See-ben, ahol tavasszal a hegyekből lezúduló hólé feltölti a hegyek közti kis tavat és a víz ellepi a környező fákat és turistautakat. Vagy eljöhetsz északra is szafarizni Angliába, ahol nagyszerű hajóroncsokat is megmerülhetsz! - Érezd magad minden esetben biztonságban!
A Szárazruhás merülés mint minden búvármerülés veszélyekkel jár. Ha tanfolyamunkon résztveszel, megtanulod hogyan kell minden kockázatot kivédeni, illetev a problémákat már a parton észrevenni, egyszóval biztonságossan merülni! - Tovább a profik felé!
A szárazruha alaptudás, ha te a technikai búvárkodás felé szeretnél tovább tanulni.
Mit tanulsz majd a szárazruhás búvártanfolyamon?
- Megismered a szárazruhák típusait és részeit.
- megtanulod, hogyan kell előkészíteni a ruhát a merülésre,
- ellenőrzött körülmények között gyakorhatod a merülést,
- és felkészülhetsz oktatói segítséggel a különböző vészhelyzetekre.
Lebegési búvárgyakorlat és uszonytechnika a szárazruhás búvártanfolyamon
Miből áll a Titán Szárazruhás búvártanfolyam?
- 2:30 Órányi könnyen kezelhető videóanyag
- 2:30 Órányi könnyen kezelhető videóanyag
A tanfolyam elméleti része otthon elvégezhető eDive módban, ahol mindenre kiterjedő videó előadás vár.
Nálunk az online búvároktatáson nem egy digitális könyvet kell lapozgatnod, hanem saját oktatóink videóra felvett és megvágott előadását nézheted meg, amit saját időbeosztásod szerint tudsz megtenni, így csak rajtad múlik mikor végzed el a tanfolyamot. Már ma el is kezdheted!
Amennyiben pedig kérdésed merül fel, vagy valamit nem értesz akkor szívesen tartunk egy élő vagy online konzultációt veled.
A videó előadás mellett természetesen az esetleges uszodai vagy nyíltvízi merülések alatt is sok elméleti tudást fogsz kapni és minden kérdésedre személyesen is válaszolunk.
- Nincs uszodai foglalkozás
- 1 nap nyíltvízi foglalkozás
- Nincs uszodai foglalkozás
- 1 nap nyíltvízi foglalkozás
A tanfolyam gyakorlati része min. 2db gyakorló merülésből áll, amikor elsajátíthatod a ruha használatát, gyakoroljuk a vészeljárásokat és természetesen merülünk is benne.
- Nemzetközi búvárminősítés és oklevél
- Nemzetközi búvárminősítés és oklevél
A tanfolyam végén a sikeres elméleti és gyakorlati vizsga után nemzetközi minősítést kapsz tőlünk.
Mi kell ahhoz, hogy jelentkezhess a szárazruhás búvároktatásra?
- Legalább kezdő (OWD) szintű vagy ezzel egyenrangú búvárvizsga
- Érvényes orvosi igazolás
- (Saját szárazruha, nem árt! De lehet bérelni is.)
(Ezt a tanfolyamot, akkor ajánljuk ha szándékodban áll szárazruhát vásárolni!
Igaz hogy vannak ruháink amiket ki tudsz bérelni, de sajnos nem mindenkire jó a méret, így ha Te épp nem vagy az a méret amilyen ruhát tudunk kölcsönözni neked, akkor a tanfolyam elvégzéséhez biztos meg kell vásárolnod a saját szárazruhádat.
Mind a bérlésben mind pedig a gyártásban persze tudunk neked segíteni!)
Szia !